Jakie spodenki bokserskie wybrać na trening?

spodenki bokserskie

Dla boksera zakup spodenek to ważny krok w jego sportowym życiu. Każdy niuans odgrywa istotną rolę. Przede wszystkim nie mogą być ciasne, ponieważ dyskomfort rozprasza boksera podczas walki.

Różnica pomiędzy spodenkami bokserskimi, a spodenkami sportowymi

Długość spodenek sportowych i spodenek bokserskich jest mniej więcej taka sama. Spodenki bokserskie i sportowe są wykonane z tego samego materiału. Mogą być satynowe, poliestrowe lub satynowe. Poranny jogging lub ćwiczenia można uprawiać w spodniach dresowych, ale nie w spodenkach bokserskich.

Zwykłe spodenki są mocowane w pasie za pomocą gumki, natomiast spodenki bo boksu są wykonane w specjalnej technologii. Ćwiczenia mięśni brzucha sportowca są utrzymywane na odpowiednim poziomie. Mięśnie są stale napięte. Bokserki stymulują grupę mięśni brzucha. Rozciąga się we właściwych miejscach. Spodenki mają doskonały krój w porównaniu ze spodenkami sportowymi. Po bokach znajdują się rozcięcia, dzięki którym nogi zawodnika nie są ograniczone w ruchu.

spodenki bokserskie

Materiał wykonania spodenek bokserskich

Głównym zadaniem materiału jest zapobieganie nadmiernemu poceniu się. Sportowcy nie powinni odczuwać gorąca spowodowanego materiałem lub ciężką pracą: spodenki powinny pomagać w schłodzeniu ciała i dawać przyjemny efekt chłodu. Ponadto tkanina nie powinna się szybko pruć ani zużywać. Dlatego warto wybierać spodenki od zaufanego producenta – monitoruje on jakość wybieranych przez siebie materiałów.

Warto też wybrać tkaninę w jasnych kolorach. Kolor nie ma cech funkcjonalnych, ale ma działanie psychologiczne: spodenki w jaskrawych kolorach mogą odwrócić uwagę przeciwnika. Dobrze dopasowane, średniej długości spodenki, które nie krępują ruchów, to świetny wybór. Spodenki wybiera się raz na długi czas i nie ma nic złego w tym, że trzeba za nie dużo zapłacić, aby podczas treningu i walki nie mieć żadnych problemów i nie odczuwać dyskomfortu.