Rowery elektryczne KROSS – czy to ma sens? Za i przeciw e-rowerów

rowery elektryczne kross

Wielki boom na e-pojazdy dotyczy nie tylko hulajnóg czy deskorolek, które regularnie spotkać można na ulicach miast. Dużym zainteresowaniem, cieszą się również rowery elektryczne. Czym jest e-bike oraz jakie korzyści płyną z jego użytkowania? Poniżej wymienione „za i przeciw” rozwiewają wątpliwości. 

Korzyści dla zdrowia i środowiska  

Jazda na rowerze to jeden z najbardziej przyjaznych środowisku sposobów przemieszczania się. Nie inaczej jest z korzyściami dla zdrowia. Wybierając rowery elektryczne, tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, można z powodzeniem połączyć przyjemność jazdy, przy okazji nie emitując szkodliwych substancji do atmosfery. Dzięki napędowi elektrycznemu, a nie zasilaniu paliwem płynnym (jak, np. skuter), e-bike pozostaje cichy i ekologiczny. 

Rower elektryczny – czy trzeba pedałować? Bez wysiłku nie ma jazdy 

Dla jednych będzie to zaleta, inni mogą uznać to za wadę. Prawda jednak jest taka, że na rowerze elektrycznym trzeba pedałować. Sam napęd elektryczny stanowi doskonałe wsparcie podczas jazdy, jednak działa tylko w chwili, kiedy rowerzysta pedałuje. To rozwiązanie, które wpływa na komfort w trakcie podróżowania rowerem. Ułatwia również łatwiejsze pokonywanie wymagających odcinków trasy. Tak więc, na pytanie o to, czy na rowerze elektrycznym trzeba pedałować, odpowiedź brzmi: tak. 

Dystans, czyli ile można przejechać rowerem elektrycznym

To pytanie nie posiada jednoznacznej odpowiedzi. Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju e-rowerów, które różnią się między sobą parametrami, w tym pojemnością akumulatora. Korzystając ze wspomagania, można przejechać od 60 do nawet nieco ponad stu kilometrów. Należy jednak brać pod uwagę kilka czynników, jak chociażby:

  • model roweru
  • ukształtowanie terenu
  • pojemność baterii

Dobrą wiadomością jest jednak fakt, iż w przeciwieństwie do samochodu czy skutera, w którym zabrakło paliwa, rower elektryczny nawet po rozładowaniu baterii umożliwia kontynuowanie jazdy. Naładowanie pojazdu trwa zazwyczaj od 2,5 do 8 godzin. 

Wybór marek, typów oraz modeli. Polskie rowery elektryczne KROSS w czołówce 

Jak już wspomniano, w ofercie istnieje wiele modeli i rodzajów e-rowerów pochodzących od różnych producentów. Jednym z godnych uwagi są polskie rowery elektryczne Kross https://www.erowery.pl/m/90036/rowery-bproducentb-kross. To wiodąca marka nie tylko w kraju, ale także w Europie. Wśród propozycji, firma posiada zarówno miejskie e-rower, jak i te przeznaczone na weekendowe eskapady z rodziną, czy też modele dla bardziej wymagających cyklistów. Alternatywą może być rower elektryczny innej znanej marki, a mianowicie produkty Romet. Podczas wyboru jednośladu, warto kierować się osobistymi preferencjami dotyczącymi stylu jazdy, marki czy parametrów technicznych. 

Rower elektryczny – za i przeciw. Podsumowanie

Rosnące zainteresowanie sprawia, że na ulicach coraz częściej spotkać można rowery elektryczne kross, Romet oraz inne popularne marki. E-bike to świetne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno podczas codziennych przejażdżek po mieście, jak i może być wykorzystywane podczas dłuższych tras. Dzięki wspomaganiu pedałowania przez napęd elektryczny można znacząco wydłużyć pokonany na rowerze dystans, jednocześnie mniej się męcząc. Dzięki różnorodnej ofercie w prosty sposób dobrać można e-rower odpowiadający naszym potrzebom.