Jaki pas do karate wybrać?

Pas do kimona

Karate jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie wschodnich sztuk walki, która swoje początki miała w Japonii. Jest to sport, którego trening niesie ze sobą wiele zalet dla rozwoju całego organizmu, zarówno ze strony fizycznej, jak i umysłowej. Każdy adept tej sztuki potrzebuje odpowiedniego stroju zwanego kimonem. Natomiast w zależności od stopnia zaawansowania i umiejętności ucznia, kimono jest obwiązywane odpowiednim pasem do karate.

Jakie wyróżnia się pasy do karate?

Pas jest symbolem i stanowi niejako dowód zdolności i doświadczenia karateki w tym sporcie. Barwy pasów do karate (https://www.fightershop.com.pl/c362-kimona-i-pasy), jakie można zobaczyć na strojach uczniów, a później i mistrzów, wskazują na to, jak długo związani są oni z tą sztuką walki. Na samym początku, gdy dana osoba dopiero zaczyna swoją przygodę z tym sportem, przyznawany jest pas biały. Następnie, w wyniku rozwoju umiejętności i zdawania kolejnych egzaminów, wręczane są pasy o innych kolorach, między innymi pomarańczowym, zielonym, czy niebieskim. Najwyższym odznaczeniem jest przyznanie pasa czarnego i świadczy on o prawdziwym mistrzostwie osoby, która go nosi.

Pas do kimona

Na co zwracać uwagę przy zakupie pasa?

Kupowany pas powinien być dostosowany do wymiarów ciała osoby, która ma zamiar go nosić. Jest on obwiązywany wokół talii i powinien charakteryzować się odpowiednią długością. Warto wybrać pas wysokiej jakości, wykonany z materiału o dużej zawartości bawełny. Część z nich ma również ręcznie wyhaftowaną nazwę stylu, jakim posługuje się karateka, czy stopień umiejętności, jaki zdołał osiągnąć. Pasy zakupić można w internecie, jak i w sklepach poświęconych sprzedaży akcesoriów do tego sportu.