Jak wybrać dobre hantle do ćwiczeń?

hantle do ćwiczeń

Hantle to niezwykle popularne narzędzia sportowe wykorzystywane do wielu ćwiczeń fitness, rozwojowych, a nawet rehabilitacyjnych. Odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń z użyciem hantli potrafią przynieść bardzo dobre rezultaty. Jak wybrać dobre hantle do ćwiczeń?

Jakie są zalety ćwiczeń z hantlami?

Hantle ciężarki są powszechnie używane, zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, którzy to pragną posiadać pięknie wyrzeźbione mięśnie.
Ćwiczenia z hantlami posiadają szereg istotnych zalet. Spośród wielu z nich można wymienić to że:

– w porównaniu z wieloma innymi sprzętami sportowymi hantle nie są drogie oraz nie zajmują w domu dużo miejsca, więc nie ma żadnego problemu z ich przechowywaniem

– hantle można zabrać ze sobą do pracy czy na wakacje

– ćwiczenia z hantlami można wykonywać samodzielnie

– ćwiczenia z użyciem hantli są w pełni bezpieczne dla stawów, gdyż dłonie względem tułowia układają się w naturalny sposób

– regularny trening doskonale wzmacnia poszczególne mięśnie np. ramion.

– ćwiczenia z hantlami pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, a regularne treningi świetnie modelują ciało

– ćwiczenia poprawiają kondycję organizmu oraz wpływają korzystnie na samopoczucie psychiczne

Jak wybrać odpowiednie hantle do ćwiczeń?

Decydując się na zakup hantli warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych czynników. Podczas wizyty w sklepie sportowym warto zawsze wykonać po kilkanaście powtórzeń jakiegoś nieskomplikowanego ćwiczenia, bowiem w ten prosty sposób można przekonać się czy wybrany model nie jest dla nas za ciężki lub wręcz przeciwnie, a więc zbyt lekki.

Niezwykle ważne są bowiem oczekiwania każdej osoby, która to rozpoczyna przygodę z ćwiczeniami. Niektóre osoby bowiem stawiają raczej na budowanie siły, inne z kolei na wzmocnienie swej wytrzymałości. Jeśli zależy nam na budowaniu siły, wówczas najlepszą opcją będzie zakup hantli o mniejszej wadze, ale ilość powtórzeń określonych ćwiczeń należy sukcesywnie zwiększać. Natomiast w przypadku pracy nad wytrzymałością sytuacja przedstawia się odwrotnie, a więc należy zakupić cięższe hantle i wykonywać mniejszą ilość powtórzeń.

Istotnym czynnikiem wpływającym na wybór hantli jest również to, którą grupę mięśni chcemy ćwiczyć. Najrozsądniej jest zatem mieć zawsze pod ręką kilka kompletów hantli przystosowanych do rozmaitych ćwiczeń, z mniejszym bądź też większym obciążeniem. Wybór hantli jest ogromny, zatem każdy klient może wybrać takie, które w pełni spełnią jego oczekiwania.